najnowszy wpis
5 porad pomocnych przy wyborze oprogramowania dla Twojej firmy

Przy tak wielu opcjach, jakie dostępne są aktualnie na rynku, wybór pakietu dla Twojej firmy może być przytłaczającym zadaniem. Podczas gdy wiele firm uważa, że każde oprogramowanie będzie działać, a ich organizacje będą po prostu dostosowywać się do jego funkcjonalności, rzeczywistość pokazuje, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ponieważ oprogramowanie dla firmy powinno zapewniać wiele korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa, decyzja nie powinna być podejmowana pochopnie lub z niepełnymi informacjami.

Jaki jest więc najlepszy sposób na znalezienie rozwiązania ERP, które najlepiej pasuje do Twojej organizacji? Oto pięć kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiednie oprogramowanie dla Twojej organizacji:

1. Przeprowadź dokładną analizę i procesy zachodzące w Twojej firmie.

Powinieneś najpierw zdefiniować i udokumentować swoje obecne procesy biznesowe, słabe punkty i mocne strony. Analiza ta powinna również obejmować to, jak Twoim zdaniem powinny wyglądać twoje procesy w przyszłości (Twój „przyszły” stan) oraz odpowiednie wymagania biznesowe. Te procesy i wymagania powinny zostać ostatecznie wykorzystane przez potencjalnych dostawców oprogramowania w celu zademonstrowania możliwości ich produktu w kontekście potrzeb biznesowych.

2. Oceń dopasowanie techniczne.

Chociaż ERP powinien być przedsięwzięciem biznesowym, a nie technologicznym, ważne jest również, aby zrozumieć, w jaki sposób potencjalne oprogramowanie będzie dostosowane do bieżącej infrastruktury. Na przykład, jeśli używasz w firmie systemów Windows, prawdopodobnie znajdziesz lepsze dopasowanie techniczne dzięki produktom ERP zbudowanym na platformie .NET.

3. Dowiedz się jaki jest całkowity koszt wdrożenia systemu.

Pamiętaj o odkryciu „ukrytych kosztów” związanych z ERP, w tym kosztów wdrożenia, aktualizacji sprzętu, wypełniania zasobów zespołu projektowego, konserwacji oprogramowania itp.

4. Opracuj realistyczny plan wdrożenia.

Podczas gdy wciąż jesteś w cyklu sprzedaży, powinieneś wraz z dostawcą oszacować czas wdrożenia nowego oprogramowania z zachowaniem odrobiny pesymizmu. Ważne jest, aby opracować kompleksowy plan projektu obejmujący nie tylko czynności wymagane do zainstalowania oprogramowania, ale także te, które są wymagane, aby zapewnić, że rozwiązanie jest w pełni funkcjonalne, przetestowane i zaakceptowane przez użytkowników końcowych. Ten plan powinien zostać opracowany przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej oprogramowania, abyś w pełni zrozumiał koszty i zobowiązania dotyczące zasobów niezbędne do powodzenia projektu.

5. Bądź otwarty na różne opcje.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, jest więcej niż tylko dwóch do trzech głównych dostawców oprogramowania ERP. Chociaż dwóch do trzech dostawców oprogramowania stanowi większość udziałów w rynku to istnieje co najmniej kilkadziesiąt opłacalnych rozwiązań ERP, wszystkie o różnym stopniu funkcjonalności i sile. Zbyt wiele firm wybiera rozwiązanie oparte na marce lub działaniach konkurencji. Zamiast tego organizacje powinny rozważyć opcje, które najlepiej spełnią ich unikalne wymagania biznesowe.

Postępując zgodnie z tymi pięcioma krokami, zwiększasz prawdopodobieństwo, że Ty i Twoja organizacja odniesiecie sukces w kwestii wdrożenia systemu do Zarządzania firmą.
Jeśli rozważasz zakup systemu klasy ERP do swojego przedsiębiorstwa, napisz do nas. Chętnie przeprowadzimy wraz z Tobą analizę Twoich potrzeb i zaproponujemy swoje rozwiązania.

_czytam