Pozycjonowanie Bielsko

Poniżej przedstawiamy ofertę na pozycjonowanie bielsko / pozycjonowanie lokalne stron internetowych. Naszym celem jest zapewnienie Klientom osiągnięcia pierwszej strony pozycjonowania w Google na odpowiednie słowa kluczowe, które zapewnią przypływ potencjalnych klientów. Procesem pozycjonowania strony powinny zainteresować się wszystkie firmy, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarce Google.

 
 

Agencja SEO

initSoft jest firmą dostarczającą od 2010 roku rozwiązania w zakresie tworzenia stron i sklepów internetowych, aplikacji webowych i mobilnych, a także marketingu internetowego i strategii pozycjonowania lokalnego, która pozwoli Twojej firmie trafić na pierwszą stronę wyszukiwarki Google.

Pozycjonowanie stron internetowych dla wyszukiwarki Google

Usługi pozycjonowania stron dla wyszukiwarki Google polegają na sukcesywnym zwiększaniu widoczności naszej strony w organicznych wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Dzięki pozycjonowaniu strona firmy ma szansę znaleźć się na wysokich pozycjach wyszukiwarki Google, co poprawi widoczność strony i zwiększy szanse na pozyskanie nowych klientów.

pozycjonowanie bielsko
Skuteczne pozycjonowanie stron jest jednak procesem skomplikowanym, długotrwałym i wymagającym przede wszystkim regularności. Nie da się znaleźć na czołowych miejscach wyszukiwarki Google w ciągu jednej nocy. Pozycja strony w wynikach wyszukiwania zależy od wielu czynników, takich jak wiek domeny, treści strony internetowej, stan techniczny witryny, czy ilość wartościowych linków prowadzących do naszej strony. Zanim rozpoczniemy działania pozycjonujące stronę należy zacząć od optymalizacji strony internetowej. Dlatego pierwszą rzeczą jaką robimy jest audyt strony klienta.

Audyt SEO / Audyt Strony

Audyt strony internetowej polega na dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego strony. Wynikiem takiego audytu jest raport zawierający m.in. następujące informacje:
 • aktualna widoczność serwisu w Google
 • przygotowanie docelowych słów kluczowych
 • analiza techniczna serwisu:
 • sprawdzenie pliku robots.txt
 • sprawdzenie struktury linków
 • sprawdzenie mapy strony
 • sprawdzenie linkowania wewnętrznego
 • sprawdzenie prędkości witryny
 • sprawdzenie wersji mobilnej strony
 • optymalizacja tekstów na stronie
 • analiza konkurencji:
 • sprawdzenie słów kluczowych Google dla konkurencyjnych stron
 • sprawdzenie struktury serwisów konkurencji
Efektem końcowym audytu strony internetowej jest raport zawierający powyższe informacje wraz ze wskazówkami dotyczącymi strategii pozycjonowania strony.
pozycjonowanie i audyt stron bielsko

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Zapewne nie zdajesz sobie sprawy z faktu, jak wiele dobrego dla Twojej firmy może przynieść wdrożenie poprawnej strategii pozycjonowania lokalnego. Trzeba mieć świadomość, iż pozycjonowanie na frazy ogólne ( ogólnopolskie pozycjonowanie stron ) jest bardzo ciężkim i bardzo kosztownym zadaniem. Jeśli prowadzisz np. pracownię architektury wnętrz, to z pewnością ogólna fraza “projektowanie wnętrz” byłaby bardzo kusząca, aby od niej rozpocząć pozycjonowanie. Jednakże konkurencja na taką frazę jest duża i droga do uzyskania satysfakcjonujących wyników wyszukiwania Google będzie długa i kosztowna. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi właśnie usługa pozycjonowania lokalnego. Zamiast rzucać się na głęboką wodę i próbować być widocznym na ogólną frazę “projektowanie wnętrz”, warto rozważyć użycie innych fraz kluczowych, zawężających wyniki wyszukiwania do konkretnych regionów naszego kraju. Dużo lepszą frazą byłoby więc pozycjonowanie swojej strony na frazę “projektowanie wnętrz Bielsko”. Tak zdefiniowane słowo kluczowe można stosunkowo szybko umieścić wysoko w lokalnych wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie lokalne strony jest więc idealną strategią pozycjonowania stron firmowych, która pozwala zwiększyć rozpoznawalność firmy w regionie.

Czym jest długi ogon pozycjonowania?

Jak już wspomnieliśmy pozycjonowanie na frazy generyczne jest procesem trudnym i drogim. Jedną z alternatyw jest pozycjonowanie lokalne strony. Bywa jednak tak, iż nie każda branża może pozwolić sobie na pozycjonowanie lokalne. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep internetowy z obuwiem, to założyłeś go prawdopodobnie po to, aby sprzedawać w całej Polsce, a nie tylko w swoim mieście 🙂 Ciężko jednak będzie Ci konkurować z dużymi sieciówkami na frazy ogólne, a pozycjonowanie lokalne nie ma w Twoim przypadku sensu. W takiej sytuacji warto rozważyć pozycjonowanie na bardziej dopasowane frazy, gdzie konkurencja jest mniejsza, np. “wygodne buty sportowe męskie do chodzenia”. Jest to tzw. pozycjonowanie na długi ogon.

Jak dobrać właściwe słowa kluczowe?

Dobór słów kluczowych jest niezwykle istotny i rzutuje na efekt końcowy i to, czy Twoja firma powiększy grono potencjalnych klientów, czy też tylko przepali budżet marketingowy. Idealne słowo kluczowe to takie, które z jednej strony Twoi klienci często wpisywali w wyszukiwarkę Google, a jednocześnie Twoja konkurencja o nim zapomniała. Wtedy pojawienie się na pierwszej stronie wyników nie powinno być rzeczą trudną. W rzeczywistości jednak z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, iż Twoja konkurencja próbuje pozycjonować się na najczęściej wyszukiwane frazy. W takim wypadku należy dokonać szczegółowej analizy słów kluczowych Twoich konkurentów, poznać ich braki i słabe punkty, a następnie… wykonać proces pozycjonowania lepiej od nich: lepiej optymalizując swoją stronę, tworząc lepszy content i pozyskując bardziej wartościowe linki. W takiej sytuacji pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania zajmie z pewnością więcej czasu, niż przy braku konkurencji. Warto mieć jednak na uwadze, iż takie konkretne, wysokiej jakości działania SEO zwiększą widoczności strony internetowej na stronie wyników Google, co przełoży się na większą liczbę potencjalnych klientów.

Od ilu słów kluczowych rozpocząć pozycjonowanie?

Nie istnieje żaden oficjalny wyznacznik, który określałby dolną lub górną granicę słów, na które możemy prowadzić pozycjonowanie Google. Naszym zdaniem jednak nie należy przesadzać na początku z ilością fraz. Powinniśmy wybrać max 4-5 fraz na pozycjonowanie lokalne Bielsko lub miasta właściwego siedzibie naszej firmy i dążyć do zwiększenia widoczności strony firmy.

Z jakich strategii SEO korzystacie podczas pozycjonowania?

Jeszcze kilka lat temu algorytmy Google w procesie pozycjonowania największą wagę przywiązywały do ilości linków odsyłających do pozycjonowanej strony. Od kilku lat trend ten ulega jednak zmianie i coraz większe znaczenie ma nie ilość, a jakość linków kierujących do naszej strony. Ponadto osiągnięcie przez stronę internetową wysokiej pozycji wymaga opublikowania na niej solidnych i wartościowych treści.

W naszej Agencji SEO przywiązujemy wagę do 3 aspektów: technicznej optymalizacji strony internetowej, przygotowaniu wartościowych treści nacechowanych słowami kluczowymi oraz pozyskaniem wartościowych linków, ze sprawdzonych stron z wysokim wskaźnikiem Google Page Rank. Skupiając się na tych 3 aspektach jesteśmy w stanie zagwarantować, że zarówno lokalne pozycjonowanie jak i pozycjonowanie na długi ogon przyniesie widoczne efekty w pozycjach wyszukiwarki Google, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia procesów pozycjonowania.

Kiedy zobaczę efekty pozycjonowania?

Na efekty pozycjonowania stron zazwyczaj trzeba poczekać minimum kilka tygodni.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Na to pytanie nie da udzielić się prostej odpowiedzi. Nie istnieje bowiem coś takiego jak cennik pozycjonowania. Wszystko zależy od stopnia konkurencyjności fraz, na które chcemy pozycjonować stronę.

Istnieją też dwa sposoby rozliczania się za pozycjonowanie strony internetowej: stały miesięczny abonament oraz płatność za efekty. W przypadku tej pierwszej opcji można założyć, iż w większości przypadków, w zakresie pozycjonowania lokalnego ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie za pojedynczą frazę.

initSoft, Agencja SEO Bielsko, w przypadku miesięcznego abonamentu podpisuje z Klientem umowę jedynie na okres 3 miesięcy. W tym czasie dajemy gwarancję zwiększenia widoczności strony w wynikach Google lub zwrot pieniędzy. Po okresie 3 miesięcy umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

W przypadku płatności z efekty pobieramy opłatę startową za rozpoczęcie pozycjonowania (zależną od stopnia skomplikowania słów kluczowych). Kolejne opłaty naliczane są dopiero w momencie, kiedy pozycjonowana strona pojawi się w wynikach na pierwszej stronie Google. W przypadku pozycjonowania z płatnością za efekt minimalny czas na jaki podpisana zostaje umowa to 24 miesiące.

Pozycjonowanie stron bielsko – podsumowanie

Co możemy Ci zaoferować?
 • skuteczne lokalne pozycjonowanie stron ( pozycjonowanie bielsko biała, pozycjonowanie dla innych miast)
 • skuteczne pozycjonowanie fraz na tzw. długi ogon
 • przygotowanie i pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma
 • pozycjonowania stron firmowych
 • SEO Bielsko Biała
 • optymalizacja stron bielsko
 • gwarancja zwiększenia widoczności strony w przeciągu 3 miesięcy lub zwrot pieniędzy
Zwiększ z nami swoją widoczność w Internecie i rozpocznij pozycjonowanie firmowej strony. Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a już wkrótce Twoja strona internetowa stanie się widoczna na pierwszych stronach wyszukiwarki Google.

Opowiedz o swojej nowej stronie

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą i chętnie porozmawiamy o Twoim projekcie

Scroll to Top