Strony internetowe WordPress to główny element naszej oferty. Od lat specjalizujemy się w budowie stron internetowych wykorzystujących system CMS WordPress. Tworzymy strony zarówno w oparciu o gotowe szablony stron internetowych, które dostosowujemy do potrzeb klienta, jak również projektujemy strony zupełnie od podstaw, korzystając w 100% z autorskich rozwiązań. Wszystkie nasze działania mają jednak jeden wspólny mianownik, którym jest CMS WordPress. Dodatkowo dbamy o to, aby każda nasza strona była zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych, a także była w pełni responsywna, a więc poprawnie wyświetlała się na urządzeniach o różnych rozdzielczościach (komputery, tablety, telefony komórkowe).

Czym jest CMS WordPress?

WordPress jest tzw. systemem zarządzania treścią (CMS – Content Management System), który umożliwia tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, sklepami oraz blogami. Dzięki dużej społeczności, która stale rozwija WordPressa, oferuje on wiele rozbudowanych funkcjonalności i możliwość personalizacji strony, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród użytkowników. Ponadto duża społeczność zgromadzona wokół WordPressa pozwala na szybkie reagowanie w przypadku wykrycia luk w bezpieczeństwie systemu CMS. Dodatkowo ekosystem WordPressa oferuje niezliczoną ilość darmowych oraz płatnych motywów (WordPress themes) i wtyczek (WordPress plugins), dzięki którym użytkownicy mogą dostosować wygląd i funkcjonalność strony do swoich wymagań. Sam WordPress jest również bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia w programowaniu i tworzeniu stron internetowych są w stanie szybko nauczyć się zarządzać swoją stroną internetową.

Dlaczego warto wybrać WordPress?

Zastanawiając się nad stworzeniem strony internetowej z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę skorzystanie z opcji realizacji strony internetowej w oparciu o WordPress. Poza zaletami wymienionymi w poprzednim paragrafie wspomnieć należy o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii. Otóż, ponad 40% stron w Internecie stworzonych jest właśnie w oparciu o WordPress. Dlaczego jest to dla Ciebie ważna informacja? Dzięki temu możesz być pewien, że nie będziesz uzależniony od jednego dostawcy stron internetowych, gdyż na rynku znajdziesz wielu specjalistów znających się na WordPress. W przypadku korzystania z indywidualnych rozwiązań budowanych zupełnie od zera (co oczywiście w określonych sytuacjach ma swoje uzasadnienie), jesteś w większości przypadków skazany na jednego dostawcę. Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument przemawiający za wybraniem WordPress. To bezpieczeństwo. Rozbudowana społeczność, która stale rozwija WordPressa błyskawicznie reaguje na wszelkie nowe zagrożenia, jakie płyną z sieci i narażają Twoją stronę internetową na niebezpieczeństwo.

Zalety korzystania z WordPress’a

Możliwość rozbudowy strony o dodatkowe funkcjonalności

WordPress oferuje szeroką gamę wtyczek, które pozwalają na rozbudowę strony o dodatkowe funkcjonalności bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Duża ilość darmowych motywów i wtyczek

WordPress oferuje ogromną ilość darmowych motywów, które pozwalają na szybkie i łatwe zmiany wyglądu strony. Wtyczki pozwalają na rozbudowę funkcjonalności strony o dodatkowe elementy, takie jak formularze kontaktowe, galerie zdjęć czy mapy Google.

Szerokie możliwości integracji ze stronami społecznościowymi

WordPress umożliwia łatwą integrację ze stronami społecznościowymi, co pozwala na łatwe publikowanie treści na różnych platformach.

Możliwość prowadzenia bloga na stronie internetowej

WordPress jest popularnym narzędziem do tworzenia blogów, dzięki czemu łatwo jest prowadzić blog na stronie internetowej.

Łatwość obsługi

Panel administracyjny WordPress jest przyjazny dla początkujących użytkowników i pozwala na łatwą edycję treści na stronie bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

Darmowa aktualizacja

WordPress jest systemem open source, co oznacza, że jego aktualizacje są darmowe

Szablony WordPress

Projekt strony internetowej można wykonać zupełnie od podstaw (tworząc dedykowane szablony WordPress), ale projektowanie stron internetowych WordPress można też uprościć stosując darmowe lub płatne szablony WordPress. Jeśli zależy Ci na szybkim i tanim stworzeniu strony internetowej w WordPress, możesz zastosować darmowy lub płatny szablon. Koszt płatnego szablonu waha się zazwyczaj między $40-$80 + koszty wdrożenia, jeśli zlecisz prace agencji. Najpopularniejsze płatne szablony znajdziesz między innymi na ThemeForest lub MonsterONE.

Gotowe szablony mają jednak kilka wad. Po pierwsze istnieje ryzyko, że ktoś będzie już posiadał stronę identyczną do tej, którą zamierzasz zbudować w oparciu o dany szablon. Po drugie, w większości przypadków strony WordPress zbudowane o gotowe szablony wypadają niekorzystnie we wszelkiego rodzaju testach wydajnościowych, co z kolei ma negatywny wpływ na pozycjonowanie. W initSoft preferujemy indywidualne podejście do klientów, dlatego zazwyczaj sugerujemy naszym Klientom stworzenie dla nich strony WordPress od podstaw.

Jak tworzymy strony internetowe?

Cały proces tworzenia stron rozpoczynamy od rozmowy z Klientem, podczas której chcemy jak najdokładniej poznać jego firmę oraz wybadać jakie są jego oczekiwania względem nowej strony WordPress. Na tym etapie ustalamy również jaki jest zakres obowiązków po stronie Klienta, gdyż proces tworzenia dobrej strony internetowej opiera się na współpracy Klienta i Wykonawcy. Po przebytej rozmowie przygotowujemy ofertę dostosowaną do oczekiwań Klienta i jeśli wszystko jest OK, to podpisujemy umowę i rozpoczynamy prace. Czas realizacji zależy oczywiście od stopnia skomplikowania projektu oraz od tego, czy Klient na czas dostarcza wszystkie materiały, które zobowiązał się dostarczyć. Strona wizytówka WordPress, to w idealnym scenariuszu czas realizacji od 5 do 8 dni roboczych. W przypadku bardziej rozbudowanych stron, które zawierają niestandardowe funkcjonalności, jak np. systemy rezerwacji, kalkulatory obliczające cenę na podstawie zadanych parametrów czy też strony z kilkoma wersjami językowymi, czas realizacji może wynieść od kilkunastu dni, nawet do kilku miesięcy.

Strony WordPress cennik

Jeżeli potrzebujesz stronę WordPress, to z pewnością zastanawiasz się ile kosztuje strona internetowa? No cóż, niestety nie istnieje żaden uniwersalny cennik stron internetowych. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem założyć, że cena strony typu „wizytówka” waha się od 1200-1500 PLN netto. Taka strona zawierać będzie zazwyczaj stronę główną, podstronę z ofertą, podstronę z realizacjami lub galerię, formularz kontaktowy oraz opcjonalnie blog WordPress. W przypadku bardziej rozbudowanych realizacji konieczne jednak będzie omówienie głównych założeń przed dokonaniem wyceny.

Globalne przykłady stron zbudowanych na WordPress

O popularności i sile WordPressa niech świadczy fakt, iż wiele globalnych marek zdecydowało się na stronę internetową przygotowaną w WordPress. Poniżej przedstawiamy przykłady stron internetowych kilku znanych światowych marek, które zdecydowały się stworzyć nowoczesną stronę internetową za pomocą WordPress:

Czy na WordPress można budować portale internetowe?

Oczywiście! Za pomocą WordPress można stworzyć nie tylko nowoczesną stronę internetową, która dobrze zaprezentuje ofertę Twojej firmy, ale także bez problemu można zaprojektować rozbudowany portal informacyjny, który codziennie odwiedzać będą tysiące ludzi. Silnik WordPressa został tak zaprojektowany, aby podołać dużemu natężeniu internetowego ruchu.

Zamów obsługę swojej strony internetowej

Aby nie zmarnować potencjału strony internetowej należy dbać o jej bieżącą obsługę i aktualizację. Wielu właścicieli firm, dbając o rozwój głównej gałęzi swojego biznesu, często nie ma jednak czasu, aby pilnować na co dzień kwestii technicznych związanych z firmową stroną internetową. Dlatego wychodzimy im naprzeciw.

Jeśli posiadasz już swoją stronę internetową opartą o WordPress, ale nie masz czasu lub ochoty skupiać się na zarządzaniu nią, skorzystaj z naszej oferty na Prowadzenie Strony Internetowej. Zadbamy o wykonywanie koniecznych aktualizacji, tworzenie kopii zapasowych, a w razie konieczności dokonamy niezbędnych prac programistycznych na Twojej stronie.

Strony Internetowe WordPress – podsumowanie

Responsywne strony internetowe to dzisiaj niezbędny element każdego biznesu. Nowoczesna strona internetowa ma w sposób profesjonalny zaprezentować ofertę Twojej firmy, podnieś jej prestiż, wzbudzić zaufanie do Twojej marki i pomóc budować Twoją rozpoznawalność w sieci. Posiadanie strony internetowej stworzonej w WordPress lub dowolnym innym systemie CMS, to obowiązek każdej firmy.

WordPress tworzenie strony – co możemy Ci zaoferować?

  • Projektowanie stron internetowych od podstaw lub na podstawie istniejącego projektu graficznego
  • Wykonane strony z wykorzystaniem systemu WordPress
  • Dostosowanie wyglądu do indywidualnych potrzeb klienta
  • Dodanie podstawowych wtyczek i funkcjonalności
  • Strony firmowe oraz dla osób indywidualnych
  • Integracja ze stronami mediów społecznościowych
  • Dostosowanie strony do poprawnego wyświetlania na urządzeniach mobilnych
  • Pozycjonowanie i optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych
  • Przeszkolenie z zasad obsługi panelu administracyjnego
  • Gwarancja jakości i satysfakcji klienta

Potrzebujesz strony internetowej?

Zadzwoń do nas lub zostaw nam wiadomość – odezwiemy się i z chęcią porozmawiamy o Twojej nowej stronie internetowej.

Scroll to Top